Wiaty Garażowe Śląskie

Wiaty stają się coraz bardziej popularną alternatywą dla garażów. Koszt takiego rozwiązania, znanego też pod angielską nazwą carport, okazuje się nieporównywalnie niższy. Dla wielu inwestorów okaże się to decydującym argumentem, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę rosnące ceny materiałów budowlanych. Czy jednak wiata zapewnia wystarczającą ochronę dla samochodu? Niestety nie przed wszystkimi czynnikami. Warto jednak przeanalizować wszystkie za i przeciw, ponieważ w niektórych przypadkach takie rozwiązanie może okazać się optymalne.

Carport czy garaż – co wybrać?

Aby postawić tradycyjny garaż, trzeba dysponować odpowiednią ilością miejsca na działce oraz budżetem wystarczającym na zakup projektu i materiałów, a także opłacenie murarzy, monterów bramy itd. Trzeba też ubiegać się o uzyskanie odpowiednich pozwoleń. W zamian otrzymujemy jednak doskonałą ochronę samochodu. W przypadku wiat garażowych wydatki są na pewno znacznie mniejsze, a jeśli jej powierzchnia nie przekracza 50 m2, nie potrzeba żadnych zezwoleń. Ponadto, nawet podwójny carport może zająć mniej miejsca, niż jednostanowiskowy garaż.

Prosta, estetyczna konstrukcja wiaty, na którą składa się daszek i opcjonalnie od jednej do trzech pełnych lub ażurowych ścianek, zapewnia skuteczną ochronę przed opadami oraz działaniem promieni słonecznych. Nie chroni co prawda przed mrozem, jednak ten sam problem dotyczy samochodów pozostawianych na otwartych parkingach. Dlatego wydaje się to idealnym wyjściem dla osób, które z jakiegoś powodu nie mogą postawić garażu, a chcą zapewnić swojemu pojazdowi chociaż częściową ochronę.

Carport Śląskie – zamów wiatę garażową w swoim województwie

Wszystkich zainteresowanych takim rozwiązaniem jak carport, województwo śląskie to obszar, na którym można skorzystać z oferty naszej firmy. Wykonujemy solidne wiaty garażowe, używając do tego najwyższej jakości materiałów oraz precyzyjnych narzędzi. W katalogu dostępnych jest wiele atrakcyjnych projektów, zarówno jedno-, jak i dwustanowiskowych, a na życzenie możemy przygotować indywidualnie spersonalizowaną wiatę pod względem rozmiarów, kolorystyki oraz innych elementów. Dużym zainteresowaniem cieszą się wiaty z wydzielonym pomieszczeniem gospodarczym, które może służyć do przechowywania narzędzi, zapasowych opon lub rowerów. Idąc z duchem czasów, wykonujemy także carporty przystosowane do montażu paneli fotowoltaicznych. Zapraszamy do kontaktu z nami. Zawsze wysłuchujemy oczekiwań naszych klientów i na tej podstawie przygotowujemy indywidualną wycenę oraz projekt 3D.