Blacha trapezowa T-14R z linii Revolution wyróżnia się nowoczesnym wzorem i nietuzinkowym wyglądem. Opatentowane przetłoczenia zapewniają maksymalną sztywność produktu, dzięki czemu nie ulega on odkształceniu, wyszczerbieniu czy innym urazom mechanicznym. Mimo wysokiej jakości materiał jest niedrogi (na tle innych pokryć dachowych i elewacyjnych), a jego ułożenie nie generuje dużych kosztów robocizny. Zalecany jest do wykończenia obiektów o prostej konstrukcji: domów jednorodzinnych oraz budynków gospodarczych, użytkowych i przemysłowych.

Czy dach z blachy trapezowej T-14R jest bezpieczny?

Blacha trapezowa T-14R nie nasiąka wodą, lecz odprowadza ją rowkami kapilarnymi. Za sprawą tego prostego rozwiązania budynek nie jest narażony na obciążenia nagromadzonymi warstwami opadów. Taki dach gwarantuje bezpieczeństwo użytkowników obiektu, którzy nie są narażeni na niebezpieczeństwo wynikające z przekroczenia norm obciążenia konstrukcji.

Materiał cechuje się także wysoką odpornością na działanie skrajnych temperatur, mrozu i upału. Ponadto jest grubszy od blachodachówki, co sprawia, że jest odporna na silny wiatr i grad. Odpowiednio dobrany do danego budynku system ocieplenia dachu z blachy zapewnia również izolację termiczną, bezpieczeństwo pożarowe oraz komfort akustyczny.

Specyfikacja techniczna

Wysokość profilu14 mm
Szerokość wsadu1250 mm
Szerokość użytkowa1130 mm
Szerokość całkowita1170 mm
Maksymalna zalecana długość arkusza8000 mm
Minimalna długość arkusza700 mm